Subpage slider

Stara Karczma

Cyś Ty chłopie łosoloł, cy Ty ni mos rozumu?
Karcma stoi u drogi a Ty idzies do domu!

Bezpośrednio z Hotelem ✯✯✯ Vesta sąsiaduje historyczna, XVII-wieczna Stara Karczma, będąca najcenniejszym zabytkiem potwierdzającym wielowiekową historię Jeleśni. Jest to jedna z ostatnich oryginalnych karczm w tej części Europy.

Data wybudowania Karczmy szacowana jest na około 1608 rok, w tym to roku Mikołaj Komorowki założył w Jeleśni folwark i w szybkim czasie powtała tutaj karczma, która stoi do dnia dzisiejszego. W 1968 rok Spółdzielnia Turystyczno Handlowa Pilsko nabyła Karczmę od rodziny Witków i jest jej prawnym właścicielem do dnia dzisiejszego.

Niepowtarzalny góralski klimat oraz wyśmienite tradycyjne polskie menu zachwyci nawet najbardziej wymagających. W swoich trzech salach może pomieścić nawet do 140 osób. Sala główna z zabytkowym piecem na ok 100 osób, jadalnia mieszcząca ok 30 osób, oraz najmniejsza bardzo kameralna sala myśliwska.

Stara Karczma swoim Gościom proponuje biesiady z kapelą góralską, imprezy okolicznościowe oraz niepowtarzalne góralskie wesela, pełne niezapomnianych atrakcji.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.