Subpage slider

Okoliczne atrakcje

Hotel ✯✯✯ Vesta położony jest w malowniczej miejscowości Jeleśnia, w samym centrum Beskidu Żywieckiego. Doskonałe umiejscowienie pozwala na kompleksowy wypoczynek o każdej porze roku.

Atrakcje letnie

W miesiącach letnich nasz region zaprasza do wędrówek po zboczach Beskidu Żywieckiego.

Babia Góra

Babia Góra, królowa Beskidu Żywieckiego, masyw górski w Paśmie Babiogórskim, gdzie znajduje się Diablak, szczyt Babiej Góry, najwyższy szczyt w Beskidach. Królowa, piękna i kapryśna, urzeka widokami, zaprasza w ciągu dnia oraz na atrakcyjne wschody słońca na Babiej Górze. Diablak, inaczej zwany też Diable Zamczysko lub Diabli Zamek. Jak głosi legenda na szczycie góry miał powstać zamek dla zbójnika, który podpisał pakt z diabłem. Zamek budował diabeł, jednakże, gdy zapiał kur, prawie już ukończony zamek się zawalił grzebiąc w swoich ruinach zbójnika. Do dzisiaj podczas burzy słychać spod skał stukanie ciupagi zbójnickiej. Najkrótsza trasa samochodem, z Hotelu Vesta na przełęcz Krowiarki to około 40 km.

Pilsko

Pilsko, drugi co do wielkości szczyt Beskidu Żywieckiego, należący do Grupy Pilsko, znajdujący się w odległości 10 km. od Hotelu Vesta. Szczyt Pilsko można zdobywać różnymi szlakami, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Oprócz szlaków do pieszych wędrówek na szczyt można wjechać również rowerem.

W okolicy Hotelu ✯✯✯ Vesta znajdują się malownicze szlaki turystyczne biegnące szczytami gór. Jeden z nich prowadzi do urokliwego zakątka Beskidów, Rysiankę, która łączy trzy grzbiety – Romankę, Trzy Kopce i Redykalny Wierch.

Żywiec

Z Jeleśni jest tylko 15 km. do Żywca i atrakcji związanych z tą miejscowością. Jedną z największych atrakcji jest Muzeum Browaru Żywieckiego, ciekawie i nowocześnie przygotowane dla zwiedzających, gdzie można zwiedzić halę produkcyjną oraz napić się pysznego piwa.

Godnym polecenia jest również Zamek Habsburgów, znajdujący się w kompleksie pałacowym usytuowanym w Parku Habsburgów, gdzie można wypocząć wśród malowniczych alejek, napić się kawy w Domku Chińskim i popatrzyć na łabędzie.

Z Żywca bardzo blisko jest nad Jezioro Żywieckie, leżące na rzecze Sole na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego. Okoliczne pasma górskie, faunę oraz florę można podziwiać podczas rejsu statkiem po jeziorze, żaglówką lub rowerkiem wodnym.

Będąc nad Jeziorem Żywieckim można wybrać się koje ką na Górę Żar, skąd cudownie widać cały Beskid Żywiecki, zobaczyć i zwiedzić elektrownie sztytowo-pompową a co odważniejsi mogą pofrunąć na paralotni.

Sopotnia Wielka

W okolicach Hotelu ✯✯✯ Vesta znajduje się miejscowość o nazwie Sopotnia Wielka, gdzie podziwiać można największy wodospad w Beskidach, który jest pomnikiem przyrody. Na wodospadzie podziwiać można liczne progi skalne a woda spada z wysokością 10 metrów. Wodospad tej jest rzadkim przypadkiem wodospadu katalinalnego, czyli takiego w którym warstwy skał opadają stromo w tym samym kierunku co bieg wody.

Sopotnia Wielka słynie również z Obserwatorium Astronomicznego, gdzie można prowadzić pierwsze pokazy nieba jak i podziwiać widoki z obszaru ochrony ciemnego nieba CN-001. Stowarzyszenie POLARIS zaprasza na programy zwiedzania i obserwowania nieba. W swojej siedzibie Stowarzyszenie POLARIS stworzyło również imitację stacji kosmicznej - Młodzieżową Stację Kosmiczną YSS w skali 1:1, nazwanej dla potrzeb projektowych jako YSS czyli Youth Space Station. Projekt powstał w 2007 roku a jego gośćmi honorowymi byli Mirosław Hermaszewski oraz astronauta z NASA George Zamka.

ATRAKCJE ZIMOWE

Stoki narciarskie

Hotel Vesta, położony w Gminie Jeleśnia jest idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Masyw Pilska należy bowiem do najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w kraju, gdzie sezon narciarski trwa często do pierwszych dni maja. Trasy i wyciągi są najwyżej położonymi w Beskidach, panuje na nich specyficzny mikroklimat, są zróżnicowane a co za tym idzie mało monotonne.

Dogodny dojazd, brak korków na drogach oraz przy wyciągach narciarskich pozwala maksymalnie wykorzystać czas na odpoczynek.
W odległości 1o km. od Hotelu Vesta Goście mają do dyspozycji wyciągi krzesełkowe 4 i 2 osobowe, wyciągi orczykowe oraz talerzykowe. W bliskiej odległości znajdują się parkingi oraz punkty gastronomiczne. Do najpopularniejszych należy Kolej krzesełkowa Korbielów – Solisko, Korbielów – Hala Szczawiny czy Kolej BABA.
Zapraszamy na stronę Korbielów.net, znajdziecie tam dokładne dane na temat poszczególnych tras, ich długości, stopnia trudności oraz naśnieżenia.

Dużym zainteresowaniem i popularnością cieszy się stok narciarski na Słowacji, w miejscowości Sihelne, która znajduje się zaraz za granicą w Korbielowie, w odległości około 19 km. od naszego hotelu. Bardzo miła obsługa, stałe naśnieżanie, przystępne ceny i brak kolejek do wyciągów to tylko niektóre plusy tego stoku. Na miejscu znajdziecie również szkole jazdy, trzy trasy o różnym stopniu trudności oraz pełne zaplecze gastronomiczne.

Kuligi

Atrakcją na stałe wpisaną w naszą tradycję są kuligi organizowane z Sopotni Wielkiej drogą w stronę szlaku na Rysiankę. Beskid Żywiecki to taki region, gdzie każda miejscowość, każdy szla czy droga mają swój niepowtarzalny urok. Kilkukilometrowa trasa pozwala na podziwianie zimowych krajobrazów, pooddychanie czystym, górskim powietrzem i nacieszenie się chwilą. W szałasie góralskim, specjalnie zbudowanym w tym celu, obowiązków należy ogrzać się przy ognisku, wypić gorącego grzańca i upiec kiełbaskę. Z nami możesz to przeżyć.

W Żywcu leżącym w niewielkiej odległości od Hotelu ✯✯✯ Vesta organizowane są kuligi w Parku Habsburgów.

Lodowisko miejskie

Od kilku lat w Żywcu zaczęło działać lodowisko, które tworzone jest w różnych punktach miasta. W roku 2019 było na Rynku. Zabawa na świeżym powietrzu to nie lada frajda dla całej rodziny. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i potańczyć na lodzie w rytm muzyki sączącej się z głośników.

Beskidy zachwycają o każdej porze roku. Wiosną cudnymi krokusami na górskich halach, latem odcieniami zieleni na zboczach i kolorami kwiatów na polanach, jesienią paletą barw oraz liści pod stopami, od brązu poprzez czerwień, pomarańcz, złoto i na żółci kończąc. Natomiast zimą Beskidy oblekają cudną białą, iskrzącą szatę.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.